BÍT ČI NEBÍT? Hlasujte! Fyzické tresty u dětí rozvířily diskuzi plnou emocí

Výměna manželek - 17.4.2019 - anketa - trestání - 0
Zdroj: TV Nova

Vášnivou debatu na sociálních sítí vyvolala ukázka z premiérového dílu Výměny manželek. Diváci měli možnost zhlédnout rázný rodičovský přístup k výchově dětí. To mnohé nenechalo klidné a pod příspěvkem neváhali sdělit svůj názor.

„Řemen na dítě? Pro mě ubohost... Určitě je vhodnější řešení,“ vyjádřila se jedna ze čtenářek. Každý preferuje jiný způsob, někteří se k fyzickým trestům kloní, jiní je absolutně zavrhují. „My rozhodně syna nebijeme, ale řešíme to trestem, dostane nějakou práci a taky s ním komunikujeme a není potřeba ho mlátit. Za mě tenhle způsob výchovy je selhání rodiče, když už musí použitý fyzický trest.“

Výměna manželek - 17.4.2019 - anketa - trestání - 1
Zdroj: TV Nova

„Ten chlapík je naprosto normální, dítě zlobí, tak dostane přes pr*el. Co je na tom nepochopitelného? Na vás rodiče nebrali řemen nebo vařečku?“ oponuje jiný čtenář. Míra a způsob jaký rodiče zvolí je určitě rozhodující. Pokud dítěti není domluvy, menší fyzický trest je tedy zřejmě namístě, shoduje se většina diskutujících.
Výměna manželek - 17.4.2019 - anketa - trestání - 2
Zdroj: TV Nova

Co je ale už za hranicí? Jaký moment je rozhodující pro to, aby se rodiče rozhodli použít vařečku? Středeční Výměna bude rozhodně stát na zhlédnutí!

Výměnu manželek sledujte již tuto středu ve 20:20 na TV Nova!

Anketa

Použili byste fyzický trest na své dítě?

Hlasovalo 860 lidí.

TV Nova